A Facebook események rangsorolásáról
Haladó marketing segítség - hogyan lehet előre kerülni a Facebook felületen, mire kell figyelni az események algoritmus kapcsán a nagyobb láthatóság elérésére?
A Facebook a platformján külső szervezők által kínált eseményeket („Események”) jelenít meg a regisztrált és bejelentkezett Felhasználók számára. Az események funkció révén az Európai Gazdasági Térség felhasználói
(„Felhasználók”) többek között virtuális vagy személyes részvételű
összejöveteleket fedezhetnek fel.
A Facebook célja, hogy a Felhasználók által látott események a lehető legérdekesebbek és leghasznosabbak legyenek számukra. A platform többek között a következő szempontok alapján határozza meg, hogy mely Események jelenjenek meg a Felhasználóknak:
- Felhasználói keresések: Amikor egy Felhasználó keresést indít, a Facebook arra törekszik, hogy a Felhasználó által megadott feltételek, lehetőségek és szűrők szempontjából közvetlenül releváns eseményeket jelenítsen meg számára. Például egy Felhasználó kereshet „koncerteket” egy adott helyszínen, online, vagy bizonyos napokra vonatkozóan.
- Aktivitás: A Facebook olyan paramétereket vesz figyelembe, mint a Felhasználó böngészési aktivitása a platformon. Eseményeket ajánlanak például más olyan Események alapján, amelyeket a Felhasználók korábban megtekintettek, kerestek, vagy amelyeken részt vettek (pl. egy korábban koncerteket kereső Felhasználó más zenei eseményekre is kaphat javaslatokat). Előbbre sorolják azokat az Eseményeket, amelyeknél jelentős felhasználói aktivitás figyelhető meg (pl. sok Felhasználó fogadta el a meghívást vagy szólt hozzá az Eseményhez). Ezen túlmenően a Facebookon vagy az Instagramon végzett általános felhasználói aktivitásból származó tényezőket is figyelembe vesznek a cég adatvédelmi szabályzataival összhangban (mint például a Felhasználó által nemrég megtekintett Események vagy hírfolyam-, illetve képfolyam-tartalmak).
- Felhasználó demográfiai jellemzői: A Felhasználó életkorát és tartózkodási helyét is felhasználja a Facebook az őt vélhetően érdeklő Események megjelenítéséhez. Személyes részvételt igénylő Eseményeknél jellemzően előbbre sorolják a Felhasználó közelében zajló Eseményeket, illetve azokat, amelyek olyan korábbi Eseményekhez kapcsolódnak, amelyeken a Felhasználó részt vett.
- Esemény minősége: (Megjegyzés: Az eredeti szöveg ezt "Hirdetési minőség"-ként említi, de a leírás az esemény minőségére vonatkozik.) Adott Esemény minőségét a Facebook többek között olyan objektív jellemzők értékelésével méri, mint a közzététel frissessége, az Esemény oldalán található képek minősége, a meghívást elutasító vagy elfogadó Felhasználók aránya, illetve a bejegyzések és hozzászólások száma. Előbbre sorolják azokat az Eseményeket, amelyek ezen objektív jellemzők alapján jó minőségűnek számítanak.
- Felhasználói élmény: A Facebook célja olyan Eseményeket mutatni a Felhasználóknak, amelyek megfelelnek a minőséggel és megbízhatósággal kapcsolatos elvárásaiknak, miközben szem előtt tartják a cég Közösségi alapelvei és szabályzatai alapján meghatározott negatív kritériumokat is.
- Hirdetések: Az eladók (eseményszervezők) dönthetnek úgy, hogy fizetnek az Események láthatóságának növeléséért, például hirdetés létrehozásával. Általánosságban a Facebook nagyobb láthatóságot biztosíthat a nála hirdető eladók Eseményeinek, és amennyiben így tesznek, ezt egyértelműen jelzik a Felhasználók számára.
Ezenkívül a Facebook algoritmusai kontextustól függően súlyozzák a fenti tényezőket. Ha például egy Felhasználó keresést indít, az eredmények sorrendjét erősen befolyásolja az Események relevanciája a keresés szempontjából. Ha a Felhasználó egy eseménykategóriára kattint, a megjelenési sorrendet erősebben befolyásolják a Felhasználó preferenciái, mivel ezek jobban segítik a releváns vagy hasznos Események felfedezését. A fent említett tényezők mellett a platform más, kisebb jelentőségű mérési pontokat is használ az Események megjelenítéséhez, mint például a Felhasználó által használt eszköz (alkalmazás, böngésző, telefon, táblagép, számítógép stb.). Továbbá kiemelhetnek vagy javasolhatnak bizonyos szervezőket vagy Eseményeket a Felhasználóknak szezonális jelleggel, különleges események, együttműködések vagy széles körű fogyasztói érdeklődés alapján.
Készült a Facebook tájékoztatója alapján, Hatálybalépés dátuma: 2022. június 1.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése